Stowarzyszenie Młodych Biotechnologów

Sukces Stowarzyszenia Młodych Biotechnologów

Stowarzyszenie Młodych Biotechnologów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach zostało oficjalnie przyjęte do Young European Biotech Network czyli międzynarodowej organizacji zrzeszającej biotechnologów z terenu całej Europy.

Jak informuje Paulina Kamińska, przewodnicząca Stowarzyszenia Młodych Biotechnologów – zarząd organizacji był pod wielkim wrażeniem działalności Stowarzyszenia. To duży sukces zwłaszcza, że Stowarzyszenie działa rok. W tym czasie studenci m.in. organizowali konferencje, warsztaty. Uczestniczyli w Ogólnopolskich Dniach Biotechnologii we Wrocławiu. Zorganizowali Konkurs Wiedzy Biotechnologicznej dla uczniów szkół średnich, spotkania z cyklu „Biotechnolog w pracy – co po studiach?”.

Współpraca z Young European Biotech Network umożliwi członkom Stowarzyszenia uczestnictwo w wielu wydarzeniach niezmiernie ważnych dla świata biotechnologii. Będzie to również okazja do nawiązania znajomości z naukowcami z terenu całej Europy.

Gratulujemy!

[Przesłano przez: Bożena Langner]