Studenci odtworzyli słynne zdjęcie w ramach #ReligaChallenge

studenci w odtworzeniu zdjęcia z Profesorem Religą

Studenci odtworzyli słynne zdjęcie w ramach #ReligaChallenge

Studenci Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach – Marcin Kostuj, Marcin Bereś, Piotr Lewandowski – wzięli udział w akcji #ReligaChallenge.

#ReligaChallenge jest inicjatywą zorganizowaną z okazji Ogólnopolskiego Dnia Transplantacji obchodzonego 26 stycznia. Do włączenia się w nią zachęca Centrum Symulacji Medycznych PUSS w Pile. Zadanie polega na odtworzeniu zdjęcia przedstawiającego prof. Zbigniewa Religę po wykonaniu jednego z przeszczepów serca. Słynne zdjęcie wykonał w 1987 roku fotograf James L. Stanfield. Fotografia została wyróżniona przez magazyn National Geographic tytułem najlepszego zdjęcia 1987 roku, a kilkanaście lat później zaliczona do stu najważniejszych zdjęć w historii.

Studenci należący do Studenckiego Towarzystwa Naukowego SUM odtworzyli zdjęcie w sali operacyjnej Centrum Symulacji Medycznej w Zabrzu. Samo miasto również wybrali nieprzypadkowo – Zabrze stanowi kolebkę polskiej transplantologii. To tutaj m.in. w 1985

prof. Zbigniew Religa dokonał pierwszego przeszczepu serca w Polsce.

[Przesłano przez: Bożena Langner]