Sukces SUM w Akademickich Mistrzostwach Śląska we Wspinaczce Sportowej

FB AZS Katowice

22 stycznia br. w Sosnowcu odbyła się II edycja Akademickich Mistrzostw Śląska we Wspinaczce Sportowej, w czasie której Studentki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach zdobyły pierwsze miejsca. W eliminacjach, jak i w finale kobiet, zwyciężyła Marta Kiwer – studentka położnictwa Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach. Drugie miejsce zajęła Kinga Kluska, studentka fizjoterapii i elektroradiologii WNoZ w Katowicach.

Z kolei Studenci kierunku lekarskiego Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach w eliminacjach mężczyzn zajęli następujące miejsca: Adam Podsiedlik – trzynaste, Jakub Szczerba – czternaste, Jakub Ledwoń – dwudzieste pierwsze.

Z kolei w klasyfikacji drużynowej po dwóch edycjach Studentki SUM zajęły pierwsze miejsce, a Studenci drugie.

Gratulujemy!

[Przesłano przez: Bożena Langner]