#Intensywna_po_godzinach – relacja ze spotkania

W połowie stycznia w Wydziale Nauk Medycznych w Katowicach odbyło się drugie spotkanie w ramach cieszącego się dużą popularnością cyklu #Intensywna_po_godzinach, zorganizowane przez Studenckie Koło Naukowe przy Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Tematem przewodnim wydarzenia była ostra niewydolność oddechowa.

Prof. dr hab. n. med. Łukasz Krzych, opiekun Koła Naukowego, wygłosił wykład „#Intensywna_po_godzinach”. Z kolei rat. med. Marcin Gałkiewicz zaprezentował podstawy badania ultrasonograficznego płuc oraz ich zastosowanie w stanach nagłych, a podsumowującą analizę przypadku klinicznego wygłosił lek. Michał Pluta.

Na zakończenie spotkania studenci mieli okazję przetestować nowo zdobytą wiedzę w quizie tematycznym prowadzonym przez lek. Mariusza Hofmana. Najlepsi uczestnicy zostali nagrodzeni możliwością uczestnictwa w warsztatach z ultrasonografii w stanach zagrożenia życia prowadzonych przez pracowników Kliniki.

Cały cykl ma na celu poszerzenie wiedzy z zakresu stanów nagłych i zainteresowanie studentów Wydziału możliwościami, jakie niosą nowe technologie w poprawianiu jakości opieki nad chorymi w stanie krytycznym. Kolejne spotkania planowane są w semestrze letnim.

Serdecznie zapraszamy!

[Przesłano przez: Bożena Langner]