I Krwista Olimpiada Międzyuczelniana, First Blood Cross-University Olympiad

plakat olimpiady

I Krwista Olimpiada Międzyuczelniana

Wspólnota  Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach została zaproszony przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach do udziału w „I Krwistej Olimpiadzie Międzyuczelnianej”.

Akcja ma na celu pozyskanie jak największej ilości krwi, poprzez wprowadzenie czynnika solidarności międzyuczelnianej. Do ww. Olimpiady włączyły się między innymi: Politechnika Śląska, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.

Wspólnota Uczelniana, która wykaże największe zaangażowanie podczas donacji krwi zostanie wyróżniona przez RCKiK.

Wszystkim Studentom i Pracownikom SUM – donatorom krwi zostanie usprawiedliwiona w dniu donacji krwi, nieobecność na zajęciach dydaktycznych lub absencja w pracy na podstawie zaświadczeń, które zostaną wydane przez przedstawicieli RCKiK, bezpośrednio po oddaniu krwi.

Ambulanse do poboru krwi zostaną zlokalizowane w godz. 10.00-16.00, na terenie kampusów akademickich SUM:

• 11 marca 2020 r. – w Sosnowcu, ul. Jedności 8,
  • 12 marca 2020 r. –  w Zabrzu-Rokitnicy, ul. Jordana 19,
  • 13 marca 2020 r. – w Katowicach- Ligocie, ul. Medyków 18

Na tydzień przed wydarzeniem, na każdym Wydziale będzie zorganizowany punkt informacyjny. Pracownicy RCKiK będą odpowiadać na wszelkie pytania osób zainteresowanych donacją, będą informować jak w należyty sposób przygotować się do oddania krwi oraz jakie środki ostrożności zachować po donacji.

Zachęcamy do udziału w tak potrzebnej akcji. Pokażmy, że potrafimy działać w szczytnym celu. Stańmy razem do rywalizacji w duchu międzyuczelnianych zawodów i integracji środowisk akademickich. Powalczmy do ostatniej kropli krwi!

“First Blood Cross-University Olympiad”

Medical University od Silesia in Katowice invites you to participate in the “First Blood Cross-University Olympiad”, which will be held under the honorary patronage of Rector Przemysław Jałowiecki.

The action organized by the University aims to collect the largest amount of blood by introducing the inter-university solidarity factor. Ambulances for blood donation will be located on individual campuses of the University.  Also, Regional Blood and Blood Treatment Center – the main institution organizing the event will offer additional attractions, as well.

We welcome You to be a part the event. Please, join Us on the following dates:

1) March 11, 2020 – Faculty of Pharmaceutical Sciences in Sosnowiec Jedności 8;

2) March 12, 2020 – Faculty of Medical Sciences in Zabrze – campus in Zabrze – Rokitnica;

3) March 13, 2020 – Faculty of Medical Sciences in Katowice and Faculty of Health Sciences – campus in Katowice – Ligota.

All students and employees of SUM – blood donors will be excused on the day of blood donation, absence from classes or absence from work on the basis of certificates that will be issued by representatives of the  Regional Blood and Blood Treatment Center immediately after donating blood.

The blood donation process takes 8 minutes – a moment that saves lives. Let’s fight to the last drop of blood!

[Przesłano przez: Karolina Rzepiejewska]