Pilotażowy program Aktywny samorząd 2020 – Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym dla osób niepełnosprawnych

DROGI UCZNIU LUB STUDENCIE !

JEŚLI

• jesteś osobą niepełnosprawną w stopniu znacznym lub umiarkowanym mieszkając w Katowicach,
  • jesteś studentem lub planujesz rozpoczęcie nauki w szkole wyższej lub szkole policealnej lub kolegium lub też masz otwarty przewód doktorski otwarty poza studiami doktorskimi

to dla Ciebie stworzono pilotażowy program “Aktywny samorząd” – Moduł II finansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

W celu ubiegania się o wsparcie konieczne jest złożenie wniosku o dofinansowanie wraz z niezbędnymi załącznikami, które można pobrać ze strony www.mops.katowice.pl w zakładce „Pomoc osobom niepełnosprawnym” lub osobiście w Dziale ds. Osób Niepełnosprawnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach pok. 01, ul. Jagiellońska 17.

Wnioski można składać również drogą elektroniczną za pośrednictwem platformy internetowej SOW: www.sow.pfron.org.pl (posiadając podpis elektroniczny lub profil zaufany).

Wnioski można składać od 01 marca 2020 r. W ramach Modułu II w roku 2020 termin przyjmowania wniosków na rok akademicki 2019/2020 upływa z dniem 31 marca 2020 r., natomiast wniosków dotyczących roku akademickiego 2020/2021 upływa z dniem 10 października 2020 r.

Informacje o programie „Aktywny samorząd” można uzyskać na stronie internetowej www.mops.katowice.pl oraz w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, Katowice ul. Jagiellońska 17, bądź pod numerem telefonu: 32 251 00 87,  w.164 lub w.177 lub na stronie internetowej Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych- www.pfron.org.pl.

Plakat oryginalny możliwy do pobrania

[Przesłano przez: Monika Zębala-Lis]