praca przy laptopie

Zaproszenie do wzięcia udziału w webinarze #porozmawiajmyotwarcie o telemedycynie w praktyce

Serdecznie zapraszamy studentów medycyny do wzięcia udziału w webinarze „#porozmawiajmyotwarcie o telemedycynie w praktyce” organizowanym  w ramach programu Recepta na sukces i IFMSA-Poland.

Pandemia COVID-19 zmieniła obraz pracy lekarza, wymuszając zmiany w kontakcie z pacjentami oraz błyskawiczne wprowadzenie rozwiązań tele-informatycznych. Czy zostaną one z nami na stałe?

Grono ekspertów webinaru opowie na temat:

  • Aspektów prawnych związanych z telemedycyną
  • Psychologicznego aspektu w komunikacji lekarz-pacjent.
  • Komunikacji za pomocą telemedycyny –  z perspektywy lekarza jak i pacjenta
  • Miejsca telemedycyny w systemie opieki zdrowotnej. Jak wykorzystywać nowe technologie z korzyścią dla pacjenta i lekarza? Co nowego przyniesie przyszłość w rozwoju technologii telemedycznych?
  • Wyzwań komunikacyjnych i oczekiwań pacjentów wobec telekonsultacji.

W dobie zmian związanych z pandemią COVID-19  telemedycyna rozwinęła się dynamicznie i  z pewnością zostanie z nami na długo, będzie się rozwijać. To kolejne wyzwanie dla przyszłych lekarzy zarówno pod  kątem komunikacji  z  pacjentem, ale również ze względu na uwarunkowania prawne dotyczące zdalnych wizyt. Webinar będzie praktyczną dawką wiedzy dla studentów dlatego zachęcamy do uczestnictwa w nim.

Webinar jest darmowy i nie trzeba się na niego rejestrować. Więcej szczegółów na temat samego wydarzenia i ekspertów, którzy go poprowadzą w linku do wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/1031335253984545  oraz na stronie www.facebook.com/ReceptaNaSukcesMed

 

Zapraszamy!