Komunikat Dziekana WNoZB

Komunikat z dnia 19.05.2021 r.
w sprawie realizacji studenckich praktyk zawodowych
w Wydziale Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

w związku z licznymi zapytaniami studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu w Bytomiu SUM w Katowicach, dotyczącymi dopuszczalnych form realizacji studenckich praktyk zawodowych, informuję, że zgodnie z obowiązującymi komunikatami JM Rektora dopuszcza się odbywanie praktyk wyłącznie w formie stacjonarnej.

Niedopuszczalna jest realizacja praktyk z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Z wyrazami szacunku,
dr hab. n. med. Sebastian Grosicki, prof. SUM

Dziekan
Wydziału Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Eduinspiracje

KONKURS EDUINSPIRATOR 2021

Informujemy, że do 30 czerwca br. można dokonywać zgłoszeń w konkursach FRSE: EDUinspirator, Młody EDUinspirator (nowość!) i EDUinspiracje Media.

Hasło tegorocznych konkursów brzmi: „Twój sukces inspiracją dla innych”.

O tytuł Młodego EDUinspiratora 2021 mogą ubiegać się również studenci SUM.

W konkursie może wziąć udział każdy, kto był uczestnikiem projektów realizowanych w ramach programów zarządzanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w latach 2007-2021.

Aby wziąć udział w konkursie, należy zgłosić swoją kandydaturę poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego w systemie https://online.frse.org.pl/.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie: http://eduinspiracje.org.pl i w regulaminie.

10. EDYCJA EUROPEJSKIEGO TYGODNIA MŁODZIEŻY

Informujemy, że w dniach 24-30 maja br. odbędzie się 10. edycja Europejskiego Tygodnia Młodzieży. W tym roku będzie realizowany pod hasłem „Nasza przyszłość w naszych rękach!”.

Zaplanowane aktywności – warsztaty, rozmowy i spotkania – będą związane z ekologią, cyfryzacją, wolontariatem oraz wykluczeniem społecznym i w całości będą odbywać się w formule online.

Szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie: www.etm.frse.org.pl oraz w załączniku.