Studentki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i studenci Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zwyciężyli w Akademickich Mistrzostwach Polski we wspinaczce sportowej, które odbyły się w Katowicach i Gliwicach

Impreza początkowo miała odbyć się w marcu, ale w związku z trzecią falą pandemii koronawirusa w Polsce w ostatniej chwili została przełożona na koniec maja.

Indywidualnie świetnie spisali się studenci krakowskich uczelni, którzy zgarnęli cztery z sześciu złotych medali – Ida Kupś (UJ Kraków) była najlepsza w boulderingu i wspinaczce na trudność, a wśród panów w boulderingu zwyciężył Kajetan Kupś (AGH Kraków), a we wspinaczce na trudność jego kolega z uczelni Wojciech Pełka. Z kolei we wspinaczce na czas najlepsi byli Agata Żyśko (UMe Lublin) i Hubert Przytuła (UW Warszawa)

Akademickie Mistrzostwa Polski są współfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a ich głównym sponsorem jest Grupa LOTOS. Zmagania we wspinaczce sportowej wspierały także miasto Katowice i miasto Gliwice oraz partnerzy: Mammut, Singing Rock, Scarpa, Grivel, Lhotse, WELD, Everberg i Red Bull.

Akademickie Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej

Kobiety

Klasyfikacja generalna
1. Uniwersytet Medyczny w Lublinie