słoik z monetami, u góry słoika nałożony biret.

Stypendium Powiatu Tarnogórskiego dla Studentów SUM

Wszystkich kandydatów na studia na kierunku lekarskim, pielęgniarstwo oraz ratownictwo medyczne z przyjemnością informujemy, że Rada Powiatu Tarnogórskiego w dniu 24 czerwca 2021 r. podjęła Uchwałę nr XXXII/293/2021 w sprawie określenia zasad przyznawania stypendium dla szczególnie uzdolnionych absolwentów szkół prowadzonych przez Powiat Tarnogórski – studentów I roku Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Stypendium będzie przyznawane studentom, którzy ukończyli szkołę ponadpodstawową prowadzoną przez Powiat Tarnogórski oraz otrzymali najwyższą liczbę punktów w postępowaniu kwalifikacyjnym warunkującym do przyjęcia na studia do Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Wniosek o przyznanie Stypendium należy składać w Kancelarii Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach w terminie do dnia 15 października r.

Uchwała dostępna jest pod linkiem; https://powiat.tarnogorski.pl/2021/06/26/stypendium-na-start

Zachęcamy absolwentów szkół tarnogórskich do podjęcia kształcenia w SUM-ie.

[Przesłano przez: Justyna Skolik]

Praktyki zawodowe w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu

UWAGA STUDENCI!!!

Informujemy, iż została zawarta kolejna Umowa ramowa w sprawie prowadzenia studenckich praktyk zawodowych, pomiędzy:

Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach a Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym
im. Marii Skłodowskiej-Curie, ul. Parzęczewska 35, 95-100 Zgierz.

Jednocześnie przypominamy, że podstawą odbycia praktyk jest wydane przez poszczególne Wydziały Uniwersytetu i zaakceptowane przez jednostki przyjmujące na praktykę, skierowanie studenta na praktykę, zawierające proponowany termin jej realizacji oraz program praktyk.