Drodzy Studenci Kierunku Lekarskiego!

Uprzejmie informujemy, że w dniach od 30 maja do 13 czerwca 2022 r. będzie trwać rekrutacja do udziału w Szkole Letniej w Monachium, która odbędzie się w dniach 01.08-05.08.2022 r.  Szkoła jest inicjatywą trzech uczelni wyższych – Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Technische Universität München, Université de Nice – Sophia Antipolis, jej organizatorzy zakładają, że spotkania studentów z różnych krajów Unii Europejskiej oraz specjalistów z poszczególnych dziedzin medycznych przyczynią się do  lepszego zrozumienia jak zmiany zachodzące we współczesnym świecie wpływają na poziom zdrowia.

Szkoła będzie opierać się na wykładach zagranicznych gości, pracy studentów w międzynarodowych grupach, dyskusjach. Ponadto organizatorzy zaplanowali wycieczkę do Schneefernerhaus – stacji badań środowiskowych, jak i zwiedzanie Monachium.  Tematy, które będą poruszane to m.in.”Climate Change and Health”, „Global Health Policy”, „Antimibrobial Resistance (AMR)”, „Vector-Borne Diseases”. Udział w Szkole jest bezpłatny.

Poniżej znajduje się Regulamin rekrutacji i formularz zgłoszeniowy, który wraz z załącznikami należy złożyć w Kancelarii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (Rektorat, ul. Poniatowskiego 15) do 13 czerwca 2022 r. do godziny 14:00.

Wszelkie pytania prosimy przesyłać na adres e-mail