prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Marek Krzystanek

Kierownik Kliniki Rehabilitacji Psychiatrycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i lekarz prowadzący oddziałów dziennych rehabilitacji psychiatrycznej w Górnośląskim Centrum Medycznym i. prof. Leszka Gieca SUM w Katowicach. Innowator, wynalazca i prekursor telemedycyny w Polsce. Popularyzator nowej psychiatrii. Tworzy nowe aplikacje mobilne dla sektora e-health/mobile health wykorzystujące rzeczywistość wirtualną i algorytmy sztucznej inteligencji dla poprawy zdrowia oraz dla jego optymalizacji i utrzymania w nurcie antiaging. Wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia naukowe i wdrożeniowe, m.in. w 2019 r. Indywidualną Nagrodą Ministra Zdrowia. Autor ponad 150 publikacji naukowych, ponad 100 wystąpień kongresowych, 2 książek i redaktor 2 skryptów. W latach 2013-2017 zastępca przewodniczącego Komisji Dyscyplinarnej Do Spraw Studentów, od 2017 r. przewodniczący Komisji. Od 2019 r. członek Rady Dyscypliny Nauk Medycznych. Przewodniczący Naukowej Sekcji Telepsychiatrii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.