Filia
w Bielsku-Białej

Zakład Badań Naukowych FBB

Osoba nadzorująca: prof. dr hab. n. med. Sławomir Teper

Zakład Badań Naukowych jest integralną częścią naszej renomowanej uczelni medycznej, gdzie innowacja spotyka się z doskonałością. Nasza misja to prowadzenie badań na najwyższym poziomie, które przyczyniają się do rozwoju medycyny i poprawy zdrowia publicznego.

Nasza jednostka została utworzona decyzją JM Rektora SUM w 2024 roku, aby rozpocząć w Filii SUM w Bielsku-Białej pracę naukową w szerokim zakresie dziedzin medycznych, od badań podstawowych po zaawansowane technologie kliniczne. Nasz zespół integruje naukowców i badaczy, którzy nieustannie dążą do odkrywania nowych metod diagnostyki, leczenia i prewencji chorób.

W Zakładzie Badań Naukowych kładziemy duży nacisk na współpracę interdyscyplinarną oraz partnerstwo z wiodącymi instytucjami badawczymi i przemysłem. Dzięki temu możemy realizować projekty o dużym zasięgu i znaczeniu.

Zapraszamy wkrótce do zapoznania się z naszymi aktualnymi projektami badawczymi, publikacjami oraz możliwościami współpracy. Wierzymy, że podobnie jak inne wydziały SUM, Filia odegra rolę w kształceniu przyszłych liderów w dziedzinie medycyny i nauk o zdrowiu.

Celem głównym jednostki jest rozpoczęcie rozwoju nauki w Filii w Bielsku-Białej poprzez korzystanie z grantów i wspieranie lokalnej społeczności akademickiej w działalności naukowej.

Dydaktycznie zajmujemy się przedmiotami Podstawy Badań Naukowych i Biostatystyka a także innymi zajęciami, których profil jest zgodny z wykształceniem i doświadczeniem osób związanych z Zakładem.

  • Pogłębianie wiedzy naukowej: Stworzenie zaplecza badawczego, które umożliwi prowadzenie najnowocześniejszych badań, odkryć i innowacji. Zakład ma wnosić wkład w społeczność naukową, przeprowadzając eksperymenty, badania kliniczne i badania, które poszerzają wiedzę na temat zdrowia, chorób i metod leczenia.
  • Udoskonalenie diagnostyki i leczenia: Realizacja badań skupiających się na ulepszaniu metod diagnostycznych, opracowywaniu nowych terapii i optymalizacji opieki nad pacjentem. Poprzez współpracę już nawiązaną z Politechniką Śląską i Technische Universitat Ilmenau stworzenie laboratorium informatyki biomedycznej może mieć na celu udoskonalenie technik analizy danych na potrzeby medycyny spersonalizowanej.
  • Możliwości edukacyjne: Ośrodek badawczy zapewni cenne doświadczenia edukacyjne dla studentów i wykładowców. Może oferować praktyczne szkolenia, opiekę mentorską i kontakt z wyzwaniami badawczymi
  • Współpraca i praca interdyscyplinarna: Łącząc ekspertów z różnych dziedzin, Zakład będzie sprzyjać współpracy. Zespoły interdyscyplinarne potrafią rozwiązywać złożone problemy, prowadząc do innowacyjnych rozwiązań.
  • Rozpowszechnianie wiedzy: Zakład będzie organizować warsztaty, konferencje i seminaria w celu dzielenia się odkryciami, aktywizując lokalne środowisko, rozpowszechniając wiedzę i promując praktyki oparte na dowodach

ADRES FILII

Filia w Bielsku-Białej

ZASTĘPCA KIEROWNIKA

KIEROWNIK DZIEKANATU