UWAGA STUDENCI!

Informujemy, że Zarząd Powiatu w Jaśle ogłosił nabór wniosków o przyznanie stypendium na rok akademicki 2023/2024 dla studentów kształcących się na kierunku lekarskim.

Stypendium w wysokości 1 500,00 zł miesięcznie przyznawane jest na okres 9 miesięcy (od 1 października danego roku kalendarzowego do 30 czerwca następnego roku), począwszy od IV roku studiów do ich ukończenia.

Stypendium może być przyznane studentowi, który spełnia łącznie następujące warunki:

1. jest studentem kształcącym się na kierunku lekarskim,
  2. nie powtarza roku,
  3. nie korzysta z urlopów określonych w regulaminie studiów oraz z urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego,
  4. zawrze umowę, w której zobowiąże się bezpośrednio po zakończeniu studiów lekarskich do odbycia stażu w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle, a następnie, po uzyskaniu prawa do wykonywania zawodu lekarza, do podjęcia zatrudnienia na stanowisku lekarza w pełnym wymiarze czasu pracy, na okres co najmniej 5 lat w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle. Warunek ten dotyczy również lekarzy, którzy rozpoczną specjalizację w Szpitalu w trybie rezydenckim.

Zainteresowany student składa wniosek osobiście w Starostwie Powiatowym w Jaśle lub za pośrednictwem poczty, w terminie do 15 września 2023 r.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Powiatu Jasielskiego: https://samorzad.gov.pl/web/powiat-jasielski/nabor-wnioskow-stypendialnych-dla-studentow-ksztalcacych-sie-w-szkole-wyzszej-na-kierunku-lekarskim

Dane wysyłającego:
Natalia Stolecka