Logotypy instutucji unujnych.

Informujemy, że Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach uczestniczy w projekcie Stypendia w ramach Systemu zachęt KPO.

System zachęt to program skierowany do studentów wybranych kierunków medycznych, którego celem jest zwiększenie ilości osób podejmujących studia na ww. kierunkach oraz osób rozpoczynających pracę w zawodach medycznych. Cel ten będzie realizowany poprzez wsparcie w postaci stypendiów dla Studentów.

Z przewidzianego w programie wsparcia w postaci stypendiów, będą mogli skorzystać najwybitniejsi studenci, którzy rozpoczęli naukę w semestrze zimowym w roku akademickim 2022/2023 na kierunkach: lekarski, lekarsko-dentystyczny, analityka medyczna, fizjoterapia i farmacja w ramach Działania 1 oraz na kierunkach: pielęgniarstwo, położnictwo i ratownictwo medyczne w ramach Działania 2.

Od 1 października 2024 r. ROZPOCZYNAMY NABÓR WNIOSKÓW

Stypendia dla studentów kierunku lekarskiego, lekarsko-dentystycznego, analityka medyczna, fizjoterapia oraz farmacja w ramach Systemu zachęt KPO Działanie 1

Stypendium może być przyznane osobie, która rozpoczęła naukę w semestrze zimowym w roku akademickim 2022/2023 na kierunkach: lekarskim, lekarsko-dentystycznym, analityka medyczna, fizjoterapia lub farmacja i jednocześnie spełnia łącznie następujące warunki:

a) złoży we wskazanym w terminie wniosek,

b) posiada status studenta na jednym z ww. kierunków studiów,

c) nie przebywa na urlopie od zajęć oraz nie korzysta z warunkowego wpisu na następny rok studiów lub powtarza rok studiów,

d) uzyskała średnią ocen za poprzedni rok studiów wyższą lub równą 4.0,

e) nie otrzymuje jednocześnie, w całym okresie realizacji Przedsięwzięcia stypendium rektora, o którym mowa w art. 86 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2024 r. poz. 742, z późn. zm.),
Osoby, które spełniają kryteria do ubiegania się o stypendium w ramach Systemu zachęt KPO, a otrzymały w poprzednich latach stypendium rektora, zobowiązane będą do zwrotu w całości otrzymanego stypendium jeszcze przed otrzymaniem wsparcia z Systemu zachęt

f) nie otrzymuje jednocześnie wsparcia na innym kierunku objętym wsparciem w ramach Działania 1 Systemu zachęt,

g) nie otrzymuje wsparcia w ramach Działania 2 lub Działania 3 Systemu zachęt.

Maksymalna miesięczna wysokość stypendium dla studenta wynosi 3 000,00 zł. Stypendium jest przyznawane na 9 miesięcy roku akademickiego (od października do czerwca). Stypendium jest przyznawane na 3 letni cykl kształcenia.

Termin składania wniosków: 10 października 2024 r.

Wniosek należy złożyć:

1. w Dziale Rekrutacji i Świadczeń ul. Warszawska 14, Katowice od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 -15.00,
  2. w Kancelarii SUM, ul. Poniatowskiego 15, Katowice od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 -15.00.

Do Wniosku należy dołączyć:

– kopię świadectwa maturalnego

– zaświadczenie z dziekanatu o średniej ocen za lata akademickie 2022/2023 i 2023/2024 a także z informacją, czy student:

• przebywa na urlopie od zajęć,
  • korzysta z warunkowego wpisu na następny rok studiów lub powtarza rok studiów.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod nr telefonu 507 548 853 oraz  e-mail

Stypendia dla studentów kierunku pielęgniarstwo, położnictwo oraz ratownictwo medyczne w ramach Systemu zachęt KPO Działanie 2

Stypendium może być przyznane osobie, która rozpoczęła naukę w semestrze zimowym w roku akademickim 2022/2023 na kierunkach: pielęgniarstwo, położnictwo lub ratownictwo medyczne i jednocześnie spełnia łącznie następujące warunki:

a) złoży we wskazanym w terminie wniosek

b) posiada status studenta na jednym z ww. kierunków studiów,

d) uzyskała średnią ocen za poprzedni rok studiów wyższą lub równą 4.0,

e) nie otrzymuje jednocześnie, w całym okresie realizacji  Przedsięwzięcia stypendium rektora, o którym mowa w art. 86 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2024 r. poz. 742, z późn. zm.),

g) nie otrzymuje wsparcia w ramach Działania 2 lub Działania 3 Systemu zachęt.

Maksymalna miesięczna wysokość stypendium dla studenta wynosi 1 500,00 zł. Stypendium jest przyznawane na 9 miesięcy roku akademickiego (od października do czerwca). Stypendium jest przyznawane na 3 letni cykl kształcenia.

Termin składania wniosków: 10 października 2024 r.

Wniosek należy złożyć:

2. w Kancelarii SUM, ul. Poniatowskiego 15, Katowice od poniedziałku do piątku
    w godz. 7.30 -15.00.

Do Wniosku należy dołączyć:

– kopię świadectwa maturalnego

• przebywa na urlopie od zajęć,