Drodzy Studenci,

Na prośbę p. Michała Szczęsnego z Rady Młodych Miasta Nauki, przekazujemy zaproszenie do wzięcia udziału w wydarzeniu “Europejskie Miasto Studentów”.
Więcej informacji znajdziecie poniżej.

“w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice organizujemy wydarzenie: Europejskie Miasto Studentów. Wydarzenie kierowane jest do społeczności studenckiej śląskich uczelni, uczestniczącej w programie Erasmus (nie zamykamy się jednak na inne wymiany). Wydarzenie będzie się opierało o warsztaty design thinking, których celem będzie mapowanie problemów oraz wypracowanie rozwiązań mających sprawić, że Katowice będę miastem bardziej przyjaznym studentom. Uważamy, że dzięki temu w przyszłości więcej osób podejmie studia w naszym mieście. Podczas wydarzenia uczestnicy wspólnie postarają się odpowiedzieć na następujące pytania:

1. Jakie powinny być Katowice z perspektywy studentów?
  2. Jakie dobre wzorce można przenieść z miast uczelni partnerskich?

Wobec powyższego, zwracamy się z uprzejmą prośbą o zaproponowanie osób chętnych do wzięcia udziału w wydarzeniu oraz rozpowszechnienie informacji wśród studentów, uczestniczących w programach wymiany akademickiej.

Przewidywany termin warsztatów to 24 października. Zapisów na wydarzenie można dokonywać za pomocą Formularza: https://forms.gle/VnJDxDg11LN9QqC57

Wydarzenie organizowane jest przez Radę Młodych Miasta Nauki w ramach Programu Młodych, który stanowi integralną część programu EMN. Celem Rady jest integracja młodego środowiska akademickiego, wspieranie twórczości artystycznej oraz stworzenie przestrzeni, w której młodzi ludzie mogą się rozwijać.