informujemy, że miasto Częstochowa ogłosiło nabór wniosków o przyznanie stypendium na rok akademicki 2023/2024 dla studentów kształcących się w szkole wyższej na kierunku lekarskim w ramach programu „Częstochowa dla Medyków”.

Stypendium w wysokości 2 200,00zł  przyznawane jest w trakcie trwania studiów tj. od 1 października 2023 r. do 30 czerwca 2024 r. studentowi, który spełnia łącznie następujące warunki:

• jest studentem VI roku uczelni medycznej kierunku lekarskiego;
  • uzyskał zaliczenie w terminie V roku studiów tj. do 3 września danego roku i wpisanie na kolejny rok akademicki;
  • uzyskał średnią ocen za poprzedni rok akademicki nie mniejszą niż 4,2;
  • nie powtarza roku, na którym ubiega się o przyznanie stypendium;
  • nie przebywa na urlopie określonym w regulaminie studiów, nie korzysta z urlopu macierzyńskiego oraz rodzicielskiego;
  • zobowiązuje się do podjęcia zatrudnienia na stanowisku lekarza w publicznym podmiocie leczniczym, dla którego Gmina Częstochowa jest organem założycielskim, po zakończeniu kształcenia,
    nie później niż w ciągu 12 miesięcy od zakończenia studiów, na okres nie krótszy niż 3 lata.

Zainteresowany student składa wniosek osobiście w sekretariacie Urzędu Miasta Częstochowy lub za pośrednictwem poczty (decyduje data wpływu), w terminie do 30 września 2023 r.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miasta Częstochowa:
https://bip.czestochowa.pl/attachments/download/85918 .

Dane wysyłającego: