KOMUNIKAT Nr 2 z dnia  20.02.2024 r.

dla studentów VI roku kierunku FARMACJA

Wydziału  Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

W związku ze zbliżającym się terminem ukończenia sześciomiesięcznej praktyki zawodowej w aptece, uprzejmie informuję o obowiązku dopełnienia formalności w Dziekanacie Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu SUM po zrealizowaniu przedmiotowej praktyki zawodowej, tj. złożenia niżej wskazanych dokumentów:

• Uzupełnionego i opatrzonego pieczątką imienną i podpisem Kierownika Apteki oraz Opiekuna z ramienia Apteki (część I, III) Dziennika Praktyki Zawodowej w Aptece, zawierającego opinię Opiekuna z ramienia Apteki (wpisana na ostatniej pustej stronie Dziennika Praktyki) oraz opinię Opiekuna dydaktycznego z ramienia Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu SUM (odrębna kartka wszyta do ostatniej strony Dziennika Praktyki),
  • uzupełnionej Ankiety Absolwenta.

WAŻNE !

W przypadku realizacji praktyki w więcej niż jednej aptece (staż dzielony, zmiana apteki ze względów indywidualnych) koniecznym jest przestawienie opinii Opiekunów z ramienia każdej Apteki, w której realizowany był staż oraz opinii Opiekuna dydaktycznego z ramienia Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu SUM.

Jednocześnie, uprzejmie proszę o dopełnienie formalności wobec Opiekuna dydaktycznego z ramienia Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu poprzez dostarczenie kompletu dokumentów, tj.:

• Ankiety oceny praktyki zawodowej (wypełnia Student WNF w Sosnowcu),
  • Ankiety oceny praktykanta realizującego praktykę (wypełnia Opiekun praktyki z Apteki),
  • Miesięcznych harmonogramów praktyki zawodowej w Aptece (powinny być składane na bieżąco przed rozpoczęciem każdego miesiąca praktyki do Opiekuna dydaktycznego).

Dane osobowe w Wirtualnej Uczelni

Z uwagi na przygotowywanie Dyplomów ukończenia studiów na podstawie danych zawartych w systemie, zobowiązuję Państwa do zweryfikowania poprawności Państwa danych osobowych w Wirtualnej Uczelni – mienia, imion, nazwiska, daty i miejsca urodzenia do dnia 31.03.2024 r.

Odbiór Dyplomu ukończenia studiów wraz z odpisami

Studenci kończący sześciomiesięczną praktykę zawodową w aptece wraz z końcem marca 2024, którzy dopełnią formalności w Dziekanacie Wydziału do dnia 04.04.2024 r. (do godziny 15:00), będą mieli możliwość odebrania dyplomu ukończenia studiów wraz z odpisami w dniu 15.04.2024 r. (w godzinach od 8:00 do 18:00).

Warunkiem odbioru Dyplomu będzie zwrot legitymacji studenckiej lub złożenie oświadczenia o jej zagubieniu/zaginięciu oraz pisemne potwierdzenie odbioru dyplomu (do wypełnienia na miejscu w Dziekanacie Wydziału).

Dopełnienie formalności w Dziekanacie Wydziału w późniejszym terminie, skutkować będzie wydaniem Dyplomu o ukończeniu studiów odpowiednio później.

Dyplomatorium

Uroczyste Dyplomatorium odbędzie się w dniu 27.04.2024 r. o godz. 10:00 (w Auli Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu). Po zakończonej uroczystości – obowiązkowo – należy zgłosić się do Dziekanatu w celu odbioru Suplementu do Dyplomu oraz pisemnego potwierdzenia odbioru dokumentu (do wypełnienia na miejscu w Dziekanacie Wydziału).

Dr n. med. Robert Kubina
Prodziekan ds. Studenckich