Uwaga Studenci!

w imieniu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego serdecznie zapraszamy do udziału w programie stypendialnym L’Oréal – UNESCO For women in science organizowanym przez L’Oreal Polska wraz z Polskim Komitetem do spraw UNESCO, Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polską Akademią Nauk oraz UN Global Compact Network Poland, którego celem jest wspomaganie i promocja osiągnięć naukowych badaczek prowadzących działalność naukową w dziedzinie nauk o życiu.

Program ma na celu promowanie osiągnięć naukowych utalentowanych badaczek, zachęcanie ich do kontynuacji badań, zmierzających do rozwoju nauki oraz udzielenie wsparcia finansowego.

Projekt adresowany jest do naukowczyń, prowadzących przełomowe badania w zakresie nauk o życiu. O stypendium mogą ubiegać się badaczki na każdym etapie kariery naukowej, które w roku wypłacania nagrody (2025) nie osiągną: 26 roku życia – w przypadku magistrantek, 32 roku życia – w przypadku doktorantek, 40 roku życia – w przypadku habilitantek.

Aplikacje można zgłaszać do 5 maja 2024 r., szczegółowe informacje znajdują się
na stronie: https://www.lorealdlakobietinauki.pl