Uwaga Studenci!

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, w ramach programu Europejskie Miasto Nauki 2024, ubiega się o finansowanie programu „Studenckie Granty Badawcze Europejskiego Miasta Nauki”, który ma na celu wspieranie studentów zainteresowanych prowadzeniem własnych badań naukowych w ramach obszarów związanych z nauką.

Projekty realizowane w ramach Programu mogą dotyczyć zarówno podstawowych badań naukowych, jak i aplikacji praktycznych w różnych obszarach życia społecznego
i gospodarczego i muszą wpisywać się w przynajmniej jedną ścieżkę Europejskiego Miasta Nauki 2024 tj.:

1) Klimat i środowisko

2) Zdrowie i jakość życia

3) Przemysły przyszłości

4) Innowacje społeczne

5) Dziedzictwo przemysłowe i kulturowe

6) Kreacja i krytyka.

Realizowane w ramach Programu projekty nie mogą być finansowane z innych źródeł. Maksymalna kwota dofinansowania jednego projektu wynosi 10 000 zł, a łączna maksymalna kwota przeznaczona na finansowanie grantów w Programie wynosi 50 000 zł. Finansowanie zostanie przyznane projektom, które uzyskają najwyższą liczbę punktów, przy uwzględnieniu wysokości dostępnych środków.

Uczelnia zastrzega sobie prawo do wstrzymania naboru wniosków i realizacji programu
w przypadku niepodpisania umowy o finansowanie z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią.

Regulamin Programu oraz wniosek o finansowanie projektu dostępne poniżej:

Termin składania wniosków upływa 26.04.2024 r.

Dane wysyłającego:
Katarzyna Pawełczyk