Zapraszamy studentki, studentów oraz doktorantki i doktorantów do zaangażowania się w funkcji buddy do konkursu EU TalentOn.

Buddies otrzymają wynagrodzenie za pracę w wysokości 3000 zł brutto na podstawie umowy zlecenie.

EU TalentOn to konkurs dla europejskich naukowczyń i naukowców w wieku 21-35 lat. W dniach 9-14 września 2024 roku 100 uczestników z całej Europy przyjedzie do Katowic, aby przez pięć intensywnych dni wziąć udział w ,,naukowym hackathonie”, opracowując kreatywne, nowatorskie rozwiązania globalnych problemów społecznych, technologicznych i naukowych.

Uczestnicy zostaną podzieleni na 25 czteroosobowych zespołów. Każdy z tych zespołów otrzyma od organizatorów pomocnika – buddy. Buddy to osoba, która wspiera uczestników bezpośrednio przed oraz w trakcie trwania finału konkursu, który odbędzie się w dniach 9-14 września 2024 roku.

Zachęcamy do zapoznania się z opisem konkursu: https://eutalenton2024.eu

ZAKRES ZADAŃ

Do zadań Buddies należy:

1. wsparcie uczestników danej drużyny podczas przyjazdu i w trakcie pobytu w Katowicach;
  2. przekazanie najważniejszych informacji praktycznych związanych z pobytem w Katowicach;
  3. pomoc w organizacji pracy zespołu w spinPLACE (ul. Bankowa 5, Katowice);
  4. wsparcie drużyny podczas finału konkursu, w tym:
  • pozyskiwanie potrzebnych materiałów do pracy,
  • pomoc przy wgrywaniu odpowiednich dokumentów na przestrzeń dyskową,
  • umawianie spotkań z ekspertami;
  • umawianie godzin wywiadów członków drużyn w TalentOn TV;
  1. pomoc organizacyjna podczas finału konkursu.

KRYTERIA WYBORU

Do pełnienia funkcji buddies zgłosić się mogą osoby:

1. będące studentką/studentem lub doktorantką/doktorantem uczelni Konsorcjum Akademickiego – Katowice Miasto Nauki;
  2. mówiące biegle w języku angielskim;
  3. deklarujące dyspozycyjność w dniu 6 września w godz. 10:00-15:00 września 2024 r. (w tym dniu odbędzie się szkolenie dla buddies);
  4. deklarujące dyspozycyjność w terminie: 9-14 września 2024 r.;
  5. posiadające zdolności organizacyjne i komunikacyjne.

REKRUTACJA

Rekrutacja odbędzie się w terminie 30 lipca – 18 sierpnia 2024 r. i będzie podzielona na 2 etapy:

ETAP 1. (30 lipca – 11 sierpnia 2024 r.) – zgłoszenie poprzez formularz internetowy:

Na podstawie zgłoszeń wybrane osoby zostaną zaproszone do 2. etapu rekrutacji.

ETAP 2. (12-16 sierpnia 2024 r.) – rozmowa kwalifikacyjna online w języku angielskim dla osób, które wyłonione zostaną w etapie 1.

WYNAGRODZENIE

Buddies otrzymują wynagrodzenie za pracę w wysokości 3000 zł brutto na podstawie umowy zlecenie.

Dane wysyłającego:
Patrycja Matusińska