plakat reklamowy szkoły letniej

W dniach od 24 do 28 lipca odbędzie się Szkoła Letnia, która jest inicjatywą trzech Uczelni:

• Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
  • Technische Universität München
  • Université de Nice – Sophia Antipolis.

Szkoła odbywa się od 2008 r., uczestniczą w niej Studenci z Polski, Niemiec i Francji, każdego roku organizowana jest w innym kraju. Gospodarzem tegorocznej edycji jest SUM. Tematem przewodnim będzie: „Innovative medical technologies as the solution to global health challenges”.
W planie przewidywane są wykłady prelegentów z Polski, Niemiec i Francji, praca w międzynarodowych grupach, wymiana cennych doświadczeń, wyjazd do Beskidu Śląskiego, wycieczka do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, a także inne atrakcje!
W inicjatywie mogą brać udział Studenci 3, 4, 5, i 6 roku studiów kierunku lekarskiego.
Poniżej znajduje się Regulamin rekrutacji i formularz zgłoszeniowy, który wraz z załącznikami należy złożyć w Biurze Programu Erasmus+ (ul. Medyków 4, Katowice) do 26 maja 2023 r. do godziny 14:00.

Wszelkie pytania prosimy przesyłać na adres e-mail

Tak było w zeszłym roku w Niemczech:

relacja zeszłoroczna studenci na wyjeździe