Informujemy, że Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa ogłosił nabór wniosków o przyznanie stypendium na okres 9 miesięcy tj. od dnia 1 października danego roku do dnia 30 czerwca następnego roku kalendarzowego na rok akademicki 2024/2025 dla studentów kształcących się na kierunku lekarskim lub pielęgniarstwo.

Stypendium w wysokości:

• 2 000,00 zł brutto miesięcznie, przyznawane jest studentom kierunku lekarskiego,
  • 1 200,00 zł brutto miesięcznie przyznawane jest studentom studiów licencjackich kierunku pielęgniarstwo,
  • 1 500,00 zł brutto miesięcznie przyznawane jest studentom studiów magisterskich kierunku pielęgniarstwo.

Stypendium może być przyznane studentowi, który spełnia łącznie następujące warunki:

• jest studentem co najmniej II roku kształcącym się na kierunku lekarskim/studentem co najmniej II roku studiów licencjackich na kierunku pielęgniarstwo/studentem co najmniej II roku studiów magisterskich na kierunku pielęgniarstwo,
  • nie powtarza roku, na który ubiega się o przyznanie stypendium,
  • nie korzysta z urlopów określonych w regulaminie studiów w okresie, na który ubiega się o przyznanie stypendium,
  • zobowiąże się do podjęcia zatrudnienia w podmiocie leczniczym, dla którego podmiotem tworzącym jest Gmina Świerzawa, na okres pracy odpowiadający okresowi pobierania stypendium, liczonym pełnymi latami, niezwłocznie po uzyskaniu pełnego prawa wykonywania zawodu, jednak nie później niż 3 miesiące po jego uzyskaniu.

Wniosek o przyznanie stypendium zainteresowany student składa w terminie od 28 czerwca do  10 września 2024 r.

Szczegółowe informacje dotyczące ubiegania się o przyznanie stypendium wraz
z niezbędnymi dokumentami są dostępne, na stronie internetowej pod adresem: www.swierzawa.pl.

Dane wysyłającego:
Dominika Dróżdż