KOMUNIKAT JM REKTORA SUM W SPRAWIE WOLONTARIATU STUDENTÓW

Drodzy studenci,

w związku z wyjątkową sytuacją w Polsce Ministrowie Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Zdrowia zaapelowali do Uczelni o udzielenie wsparcia w walce z koronawirusem przez studentów ostatnich lat studiów, w szczególności studentów 4 – 6 roku kierunku lekarskiego lub lekarsko-dentystycznego, jak również studentów ostatniego roku ratownictwa medycznego, pielęgniarstwa, farmacji i analityki medycznej. Jako przykład podano, że wsparcie na zasadzie wolontariatu może dotyczyć m.in. prowadzenia telefonicznego wywiadu epidemiologicznego.

Zachęcam do wzięcia udziału w tak potrzebnej i ważnej inicjatywie służącej całemu społeczeństwu. Jako Społeczność akademicka Uczelni Medycznej jako pierwsi powinniśmy służyć pomocą w tak trudnej sytuacji. Studentów wyrażających wolę udzielenia takiej pomocy proszę o wypełnienie krótkiego formularza zawierającego dane:

  1. imię i nazwisko,
  2. nr albumu,
  3. kierunek,
  4. rok studiów,
  5. adres mailowy,
  6. numer telefonu.

Wypełnienie formularza pozwoli następnie nawiązać szybki kontakt z osobami chcącymi poświęcić swój czas i wiedzę w sytuacji, gdyby taka pomoc okazała się niezbędna.

Formularz dostępny jest pod adresem: https://epidemia.sum.edu.pl/

Prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki
Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Uwaga

Dostęp do formularza możliwy jest z wykorzystaniem usługi studenckiego PROXY a w przypadku pracowników poprzez usługę Zdalnej Pracy jak również z sieci SUM.