ZOSTAŃ BUDDY’M!

Chcesz zawrzeć międzynarodowe znajomości? Pomóc zrozumieć Włochom tajniki polskiej kuchni? Poznać bliżej inne kultury? Znasz języki obce i chciałbyś się nimi częściej posługiwać na co dzień? Zgłoś się do Programu Buddy i zostań „opiekunem” zagranicznych studentów przyjeżdżających do SUM w ramach Programu Erasmus+!

Do zadań Buddy’ego należy m.in.:

– kontakt z zagranicznym studentem jeszcze przed jego przyjazdem, udzielanie odpowiedzi na nurtujące pytania,
– pomoc w znalezieniu zakwaterowania i zatwierdzeniu wszelkich formalności z tym związanych,
– pomoc w kwestiach logistycznych (m.in. dostanie się z lotniska/dworca do miejsca zamieszkania, przedstawienie siatki połączeń komunikacji miejskiej oraz prywatnych firm przewozowych),
– oprowadzenie studenta po Wydziale, na którym będzie studiować, pokazanie Dziekanatu, Rektoratu, Biblioteki, przekazanie przydatnych informacji dotyczących Uniwersytetu, jego infrastruktury, kadry naukowej, przedmiotów, egzaminów etc.
– oprowadzenie po mieście, pokazanie ciekawych miejsc w okolicy, dobrych restauracji, galerii handlowych, sklepów i wszelakich atrakcji,
– zaznajomienie z polską kulturą, tradycjami, polecenie ciekawych miejsc do zwiedzenia w Polsce,
– wsparcie Biura Programu Erasmus+ w organizacji eventów dla zagranicznych studentów,
– wprowadzenie w życie studenckie.

Jeżeli jesteś zainteresowany zostaniem Buddy’m wyślij e-mail na adres  w temacie wpisz „Buddy”, a w treści wskaż języki obce, które znasz w stopniu komunikatywnym, okres, w którym mógłbyś wspierać studenta z zagranicy (semestr zimowy/letni/cały rok akademicki), a także podaj swój kierunek studiów, rok i Wydział, na którym studiujesz.

Napisz również, że wyrażasz zgodę na udostępnienie Twojego adresu e-mail studentowi Programu Erasmus+, który zostanie Ci przydzielony.
O przydziale decyduje kolejność zgłoszeń.
Za bycie Buddy’m możesz otrzymać 2 pkt w rekrutacji do Programu Erasmus+.