słoik z monetami, u góry słoika nałożony biret.

Komunikat w sprawie możliwości ubiegania się o „Stypendium dla studentów V i VI roku kształcących się na kierunku lekarskim”

Informujemy, że Zarząd Powiatu Radomskiego ogłosił nabór wniosków o przyznanie stypendium dla studentów V i VI roku kształcących się na kierunku lekarskim.

Stypendium może być przyznane maksymalnie na okres 15 miesięcy tj. od 1 stycznia 2022 roku do 30 czerwca 2022 roku oraz od dnia 1 października 2022 r. do 30 czerwca 2022 r. w maksymalnej wysokości 2.000,00 zł miesięcznie.

Stypendium może zostać przyznane studentom V i VI roku kształcącym się na kierunku lekarskim, którzy nie powtarzają roku, na który ubiegają się o przyznanie stypendium, nie korzystają z urlopów określonych w regulaminie studiów oraz z urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego, a także którzy zawrą umowę, w której zobowiążą się do przepracowania co najmniej 3 lat po zakończeniu studiów w SPZZOZ w Pionkach lub w SPZZOZ – Szpital w Iłży, w terminie do 12 miesięcy po zakończeniu stażu podyplomowego oraz  zobowiążą się do podjęcia w okresie zatrudnienia jednej ze specjalizacji priorytetowych dla SPZZOZ w Pionkach lub SPZZOZ – Szpital w Iłży.

Z wnioskiem o przyznanie stypendium występuje zainteresowany student. Wniosek winien zostać złożony osobiście w Starostwie Powiatowym w Radomiu lub przesłany pocztą (decyduje data wpływu do Starostwa Powiatowego w Radomiu).

Nabór będzie trwał do dnia 31 marca 2022 roku.

Szczegółowe informacje związane z naborem wniosków są zamieszczone na stronie https://www.spradom.finn.pl/res/serwisy/pliki/28829601?version=1.0