Komunikat Rektora

Komunikat 6/2022 z dnia 17.03.2022 r. Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, dla studentów uczelni medycznych z Ukrainy

Komunikat 6/2022
z dnia 17.03.2022 r.
Rektora
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach,
dla studentów uczelni medycznych z Ukrainy

Niniejszym informuję, że z dniem 12 marca 2022 r. weszła w życie ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.

W związku z powyższym, Uczelnia przygotowuje rozwiązania/procedury pozwalające na przyjęcie na studia w drodze przeniesienia studentów, obywateli polskich i ukraińskich, którym wojna na Ukrainie uniemożliwiła kontynuowanie studiów.

W celu zidentyfikowania szczegółów/potrzeb przyszłych studentów Uniwersytetu prosimy,
jeśli jesteś zainteresowany studiowaniem w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach wypełnij poniższy, mający charakter czysto informacyjny, formularz elektroniczny:

Link: https://sf.sum.edu.pl/KjtTRgre

Termin udostępnienia powyższego formularza upływa dnia 25 marca 2022 r.

prof. dr hab. n. med. Jerzy Stojko
Prorektor ds. Studiów i Studentów