FB AZS Katowice

Sukces SUM w Akademickich Mistrzostwach Śląska we Wspinaczce Sportowej

FB AZS Katowice

22 stycznia br. w Sosnowcu odbyła się II edycja Akademickich Mistrzostw Śląska we Wspinaczce Sportowej, w czasie której Studentki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach zdobyły pierwsze miejsca. W eliminacjach, jak i w finale kobiet, zwyciężyła Marta Kiwer – studentka położnictwa Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach. Drugie miejsce zajęła Kinga Kluska, studentka fizjoterapii i elektroradiologii WNoZ w Katowicach.

Z kolei Studenci kierunku lekarskiego Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach w eliminacjach mężczyzn zajęli następujące miejsca: Adam Podsiedlik – trzynaste, Jakub Szczerba – czternaste, Jakub Ledwoń – dwudzieste pierwsze.

Z kolei w klasyfikacji drużynowej po dwóch edycjach Studentki SUM zajęły pierwsze miejsce, a Studenci drugie.

Gratulujemy!

[Przesłano przez: Bożena Langner]
[Zdjęcie: FB AZS Katowice]

Plakat DKMS

Zostań Liderem DKMS!

Fundacja DKMS zaprasza Studentów do wzięcia udziału w wiosennej odsłonie XI edycji projektu HELPERS’ GENERATION.

Zostań Studenckim Liderem i zorganizuj na Uczelni akcję rejestracji potencjalnych Dawców szpiku. To właśnie dzięki Tobie i zarejestrowanym Dawcom możliwe jest ratowanie życia chorym na nowotwory krwi. Wejdź na www.dkms.pl/student-aplikuj, dołącz do grona Ambasadorów Fundacji DKMS, daj sobie szansę na wygranie płatnego stażu, a Pacjentom na wygranie z chorobą! – z takim apelem zwraca się Fundacja.

Rekrutacja Studenckich Liderów potrwa do 10 lutego. Aby się zgłosić, wystarczy przesłać na adres uzupełniony formularz zgłoszeniowy.

[Przesłano przez: Bożena Langner]

Karteczka na tablicy

Granty na realizację projektów studenckich

Studenci mogą wziąć udział w konkursie na najlepsze projekty studenckie CSR Masters – społeczne, kulturowe, edukacyjne, a także z obszaru zdrowia. Pomysły należy zgłaszać do 9 lutego br.

W konkursie przewidziano 3 nagrody główne, każda o wartości 5 000 złotych.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej https://csrmasters.pl

[Przesłano przez: Bożena Langner]